Wystawa, hasło: CEGŁA 13.12.2021 11:53

Cegła – to hasło przewodnie wystawy, stanowi pretekst do zaprezentowania twórczości artystów- pedagogów uczelni z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia i Wrocławia. To konfrontacja dyscyplin artystycznych – ceramiki i rzeźby.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Techniki i Komunikacji oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Hasłem jest cegła, będąca symbolem trwałości, nadająca kształt obiektom architektonicznym, kreśląca poetyckość ruin inspirując tym samym artystów. To artefakt towarzyszący cywilizacji. Zadaniem artystów było wyrwanie jej z kontekstu, przetworzenie i ukazanie jej przez pryzmat swojej koncepcji, osobistych przeżyć. Do udziału we wspólnych poszukiwaniach zostały zaproszone 24 osoby, rzeźbiarze, ceramicy oraz architekci. Gościem honorowym jest prof. Ryszard Wilk, artysta, którego twórczość artystyczna oparta jest na realizacjach i projektach architektonicznych i rzeźbiarskich. Pedagog od 50 lat związany z uczelniami Szczecina.

Plakat z napisem cegła oraz artystyczną wizualizacją cegły