Wernisaż wystawy Studenckie Koło Naukowe DISEGNO pt. „Szukając piękna” 24.05.2023 10:46

W dniu 22.05.2023r. w Galerii Rektorskiej, odbył się wernisaż wystawy SKN DISEGNO pt. „Szukając piękna

Kuratorem wystawy i zarazem opiekunem koła naukowego jest pani dr inż. arch. Halina Rutyna.

Ekspozycja łączy dwie wystawy o identycznej nazwie „Szukając piękna”, kt. są rezultatem wyjazdów szkoleniowo-badawczych do Włoch:

• w lutym 2019 do Florencji, Rzymu, Pizy i wyjątkowej Sieny oraz
  • w listopadzie 2021 roku, kiedy poznawaliśmy Bergamo, Mediolan, Rawennę i Bolonię. Obydwa wyjazdy odbyły się w okresie pandemii.

Autorami zdjęć i felietonów są studenci: inż. arch. Filip Bielecki, inż. arch. Nikola Dubowska, inż. arch. Patrycja Migała, inż. arch. Mateusz Nisiewicz, inż. arch. Klaudia Olsza i inż. arch. Kalina Tynkiewicz, to ambitni adepci kierunku Architektury. Efekty ich pracy prezentowane na wystawie powstały dzięki ich talentowi, osobistej pasji i integracji - wspólnej pracy.

Ekspozycja stanowi zapis percepcji szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego widzianego okiem studenta Architektury z obszaru czterech włoskich miast: Bergamo-Mediolan-Rawenna-Bolonia - ważnych ośrodków kultury dawnej i współczesnej.

Koło naukowe DISEGNO to jedno z najstarszych kół naukowych działających na naszej Uczelni. Trzy osoby wśród nas obecne działały prawie całe studia, bo w kole 5 lat. Koło zrzesza sympatyków architektury, dziedzictwa kulturowego oraz fotografii. Celem Koła jest i zawsze było poznawanie architektury “in situ”. Poza licznymi wyjazdami, członkowie Koła biorą udział w sesjach naukowych, współpracy naukowej z innymi wydziałami Uczelni, piszą teksty o architekturze i sztuce, organizują spotkania, wystawy oraz prowadzą działania badawcze.

Serdecznie zapraszamy na wystawę!