Sukces studentek naszego wydziału w konkursie międzynarodowym 03.03.2022 07:57

Studentki architektury studiów drugiego stopnia Zuzanna Mitera, Gabriela Pietras, we współpracy z Wiktorią Szaratkiewicz, otrzymały w konkursie architektonicznym Iceland Volcano Lookout Point Competition nagrodę Honourable Mentions.

Konkurs studencki organizowany jest przez międzynarodową platformę Bee Breeders. Tematem konkursu było zaprojektowanie punktu widokowego na szczycie wulkanu Hverfjall na Islandii. Przedstawiona koncepcja „Lookout Tower” zakłada stworzenie „stalowo-kamiennego labiryntu” będącego rodzajem nietypowej platformy widokowej, która otoczona jest lokalnymi głazami, będącymi efektem aktywności wulkanu.Autorki stworzyły dla przybyszów tego odludnego miejsca rodzaj trasy z wykadrowanymi widokami. Stworzona przestrzeń ma charakter narracyjny, tworzy napowietrzny labirynt, łączący dwa pozornie odmienne uczucia – punktu widokowego ulokowanego powyżej poziomu terenu i wnętrza wulkanu w głębi ziemi.

Projekt powstał w ramach zajęć z przedmiotu Zaawansowana problematyka inżynierii, techniki, technologii w projektowaniu (systemowe i BIM), prowadzonego przez dra hab. inż. arch. Krzysztof Bizio, prof. ZUT.

Plansza z projektem i wizualizacją