Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 30.09.2024 09:35

W dniu 27 września br. w auli Wydziału Elektrycznego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie insygniów rektorskich od Rektora Seniora prof. dr hab. inż.  Jacka Wróbla dla nowego Rektora ZUT prof. dr hab. inż. Arkadiuszowi Termanowi.

Był to wyjątkowy dzień również dla naszego wydziału, w którym po raz pierwszy oficjalnie wśród Dziekanów pozostałych wydziałów swój debiut miała również nowa pani Dziekan Wydziału Architektury, dr hab. inż. arch. Klara Czyńska, prof. ZUT.

Zgromadzeni na sali studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie a wśród nich studentka naszego wydziału Marcelina Mydło, która otrzymała stypendium Fundacji ZUT.

Dodatkową atrakcją była premiera nowej maskotki ZUT – Ziutka.