EduCon - konferencja - 14 października 2024 roku w Filharmonii Szczecińskiej. 08.10.2024 10:57

Dzień dobry,

Kontaktuję się z Państwem jako młody i ambitny Szczecinianin, który stara się uatrakcyjniać miasto oraz czas spędzany w nim przez jego rówieśników. Razem z grupą zaangażowanych znajomych wypełniamy w Szczecinie ogromną lukę braku wydarzeń dla młodzieży i organizujemy pionierską konferencję edukacyjno-kulturalną – największe tego typu przedsięwzięcie w regionie. Przedstawiam Państwu EduCon - konferencję, która odbędzie się 14 października 2024 roku w Filharmonii Szczecińskiej.

Naszym celem jest stworzenie wydarzenia od młodych dla młodych, które właśnie w Dzień Edukacji Narodowej zgromadzi ponad 850 ambitnych osób z całej Polski. Wydarzenie łączy panele dyskusyjne, sesje Q&A oraz prelekcje umożliwiające zdobycie cennej wiedzy. Wszystko to na przemian z sesjami networkingowymi, co pozwoli na wymianę doświadczeń, jak i nawiązanie nowych, wartościowych kontaktów między ambitną młodzieżą a ludźmi światowego sukcesu. Podczas przedsięwzięcia będą poruszane tematy rozwoju edukacji, przyszłości rynku pracy w erze cyfryzacji, wykorzystania sztucznej inteligencji, a także możliwości rozwoju zawodowego.

Wśród prelegentów znajdą się eksperci z różnych dziedzin, w tym laureaci prestiżowych nagród takich jak Forbes 25 under 25 oraz Forbes 30 under 30, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W imieniu całego zespołu organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na jedno z największych tego typu wydarzeń właśnie w Szczecinie. Każdy ze studentów musi wypełnić osobno formularz rejestracyjny (jeden wypełniony formularz = jedna zgłoszona osoba), który znajduje się na naszej stronie internetowej - link poniżej. Wydarzenie jest w pełni bezpłatne, a zapisy przyjmujemy do 8 października.

Link: educon.gridaly.com

Agenda wydarzenia:

9:30 - 10:00 - Wejście i zajęcie miejsc, koncert zespołu Dig Band

10:00 - 10:25 - Otwarcie wydarzenia EduCon przez Gości Honorowych (Wojewoda, Prezydent)

10:25 - 10:50 - ,,Siła Pokolenia Z" - Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski (KEYNOTE)

10:50 - 11:35 - "Rola sztucznej inteligencji w pracy i szkole, wpływ AI na sztukę i jej digitalizacja" (PANEL)

11:35 - 12:20 - KAWA + NETWORKING

12:20 - 12:40 - Czego się uczyć, jakie umiejętności kształcić i jaką wiedzę zdobywać w dobie cyfryzacji? (KEYNOTE)

12:40 - 14:10 - Możliwości rozwoju młodzieży w Polsce i za granicą (PANEL)

14:10 - 14:30 - Rola kultury w życiu młodego człowieka (KEYNOTE)

14:30 - 16:00 - CATERING + NETWORKING

16:00 - 16:40 - KONCERT ORKIESTRY “SZCZECIŃSKA TRZYNASTKA”

16:40 - 17:55 - Startup jako model biznesowy dla młodzieży (PANEL)

17:55 - 19:10 - Matura i etat czy własna działalność - o różnych ścieżkach kariery młodzieży (PANEL)

19:10 - 19:50 - KONCERT

19:50 - 20:00 - ZAMKNIĘCIE WYDARZENIA

Do zobaczenia już 14 października w Filharmonii Szczecińskiej na EduCon!

Z wyrazami szacunku,

Jakub Szwechłowicz