DYPLOM ROKU 2022! 13 maja 2022 piątek, g. 9.00. Galeria Architektów Forma, ZUT, WA. 09.05.2022 09:35

Wystawa najlepszych dyplomów architektonicznych i urbanistycznych opracowanych na WA / ZUT biorących udział w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego oraz w konkursie o doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP.

Z wielką przyjemnością zapraszamy w piątek 13 maja 2022 r., na godzinę 09:00 do Galerii Architektów Forma, gdzie odbędą się po raz dziewiąty prezentacje prac biorących udział w ogólnopolskim konkursie o doroczną nagrodę SARP - Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego oraz w międzynarodowym konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Do udziału w II etapie konkursu Dyplom Roku nominowane zostały cztery prace magisterskie, natomiast do udziału w II etapie Konkursu BDA-SARP dwie prace magisterskie, opracowane w minionym roku na Wydziale Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (WA / ZUT). W trakcie wydarzenia autorzy trzech prac przedstawią swoje projekty podczas publicznych prezentacji. Tego dnia poznamy również laureata nagrody im. Prof. Leszka T. Dąbrowskiego, przyznawanej przez szczeciński oddział SARP najlepszej pracy magisterskiej oraz wyróżnienia przyznane przez Zachodniopomorską Okręgową Izbę Architektów najlepszym pracom inżynierskim, obronionym na WA ZUT. Publicznym prezentacjom będzie towarzyszyć ekspozycja prac dyplomowych, biorących udział w obu konkursach oraz prac wyróżnionych przez ZPOIA. Wydarzenie organizowane jest w ramach 14 edycji Westivalu Sztuka Architektury we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP / O. Szczecin) oraz z Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów.

Jakub Gołębiewski, Mikołaj Heigel
kuratorzy wystawy Dyplom Roku 2022