Dr Joanna Szczepanik z Katedry Sztuk Wizualnych o swoim wyjeździe do Kenii 05.06.2023 10:24

"Jako adiunkt na Wydziale Architektury ZUT i członkini Polskiego Towarzystwa Estetycznego wzięłam udział w mobilności badawczej w Kenyatta University w Nairobi oraz w Pwani University w Kilifi (Kenia) w ramach projektu „CAPHE – Communities and Artistic Participation in Hybrid Environment” (HORIZON-MSCA-2021-SE-01).

Miałam przyjemność wygłosić referat na międzynarodowym Sympozjum New Coordinates for Creative Hybrid Space-Experiences, a także wykład o środkowoeuropejskiej sztuce współczesnej dla studentów Wydziału Sztuk Pięknych i Designu. Efektem nawiązanych relacji badawczych jest będący w przygotowaniu polsko-kenijski artykuł naukowy, a sama idea projektu CAPHE eksplorująca relacje pomiędzy sztuką a nowymi technologiami, pozwoliła mi na doprecyzowanie obszaru badań pod kątem dalszego rozwoju naukowego. Bezcenne doświadczenie stanowiła możliwość przyjrzenia się pracy i życiu akademickiemu w realiach tak odmiennych klimatycznie od polskich, jak również obcowanie z krajobrazem kulturowym i przyrodniczym Kenii."

foto: źródło autora