Dni Otwarte 2023 Wydziału Architektury 30.03.2023 09:48

W dniach 22-23 marca 2023 r. w ramach organizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, min. na Wydziale Architektury odbyły się Dni Otwarte.

Uczestniczyło w nich kilka szkół wyższych z województwa zachodniopomorskiego min. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie oraz wszyscy chętni zainteresowani kierunkami Architektura lub Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia.

Przyszli kandydaci mogli zwiedzić mury naszego wydziału oraz uczestniczyć w ciekawych projekcjach zaprezentowanych przez:

• pracownię Wirtualnej Rzeczywistości, czyli jak wygląda i będzie wyglądać proces projektowania przestrzeni w przyszłości,
  • pracownia Modelowania i Rzeźby pokazała klasyczną technikę wykonywania odlewów gipsowych,
  • pracownia Fotograficzna wymalowała światłem profesjonalne fotografie makiet architektonicznych oraz wykonała pamiątkowe zdjęcie grupowe w “stanie nieważkości”,
  • pracownia Sztuk Plastycznych przeprowadziła warsztaty z tworzenia architektonicznych form przestrzennych,
  • pracownia Druku 3d zaprezentowała sprzęt i efekty architektonicznego modelowania 3d.

Wydział Architektury, brał udział również w Student Expo Targi Studenckich Kół Naukowych ZUT prezentując osiągnięcia studenckich kół naukowych działających na naszym wydziale min. koło Bioarchitektura, którego opiekunem jest pan dr hab. inż. arch. Grzegorz Wojtkun, prof. ZUT - Dziekan Wydziału.

Serdeczne podziękowania dla Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury, świetna robota!

Zapraszamy za rok!