Informacje bieżące

Wernisaż wystawy "Szukając piękna" - podsumowanie 13 lat działalności Studenckiego Koła Naukowego "DISEGNO" 17.10.2022 08:05

W piątek 21 października 2022 roku (o godz. 11.00) w Galerii Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy „Szukając piękna” stanowiącej podsumowanie 13 lat działalności Studenckiego Koła Naukowego „DISEGNO” prowadzonego na Wydziale Architektury (wcześniej WBiA) ZUT w Szczecinie.

 

Prezentowane będą fotogramy z najnowszej wyprawy naukowo-badawczej do Bergamo, Mediolanu, Ravenny i Bolonii, a także materiały ze wcześniejszych wypraw, wystaw i związanych z nimi felietonów, publikacji i badań.

Koło naukowe DISEGNO to jedno z najstarszych kół naukowych działających na Uczelni (ZUT w Szczecinie). Zrzesza sympatyków architektury, dziedzictwa kulturowego oraz fotografii. Zostało stworzone z inicjatywy studentów architektury i od lat jest prowadzone przez opiekuna naukowego, panią dr inż. arch. Halinę Rutynę (Katedra Historii i Teorii Architektury, WA, ZUT). Celem Koła jest i zawsze było poznawanie architektury “in situ”. Badając u źródła, poznając historię i kulturę danego miasta kolejne grupy studentów, członków DISEGNO zmierzały do odkrywania świata architektury i związanej z nią sztuki – behawioralnie, namacalnie, dotykając, obserwując, przeżywając i szukając jej piękna. Poza licznymi wyjazdami, członkowie Koła biorą udział w sesjach naukowych, współpracy naukowej z innymi wydziałami Uczelni, piszą teksty o architekturze i sztuce, organizują spotkania, wystawy oraz prowadzą także działania badawcze.

 

Więcej o wydarzeniu:
www.forma.zut.edu.pl/13lecie_disegno.php

Zapraszamy serdecznie na uroczystość i na wernisaż wystawy

PIĄTEK, 21 PAŹDZIERNIKA 2022, GODZ. 11.00

Galeria Architektów Forma, ZUT/WA

ul. Żołnierska 50, 71-210 Szczecin

Wstęp wolny

Plakat wernisażu wystawy "Szukając piękna"